My Photo

DC-Area Lectures Ken is Looking Forward To

« Postmodern Christianity Came and Went...150 Years ago | Main | A Review of McLaren's A Generous Orthodoxy »

August 20, 2004

Comments

Greg

I love your blog, Ken. I regret that I only discovered you today!

Another good source for the beginner in trying to make sense of 2,500+ years of Western philosophy (at least up until the mid-20th Century) is Will Durant's "The Story of Philosophy." The only drawback is he doesn't get past Dewey and Santayana but that's only because the prolific author didn't live long enough.

Durant, like Allan Bloom, is a deep lover of Plato. He identifies Baruch Spinoza as a great "furtherer" (my word) of Platonic thought. In fact, listen to what he says of Spinoza's "Ethics": "...in these brief 200 pages (the) man has written down his lifetime's thought with stoic sculptory of everything superfluous. Do not think to find its core by running over it rapidly...Read the book not all at once, but in small portions at many sittings. And having finished it, consider that you have but begun to understand it. ... Finally, read the Ethics again; it will be a new book to you. When you have finished it a second time you will remain forever a lover of philosophy."

Greg

Oh, one more thing!

In Allan Bloom's preface to the second edition of his wonderful translation of "The Republic" he states:

"Finally, in terms of my own experience of these last 25 years, after The Republic I translated Rousseau's Emile, the greatest modern book on education. Rousseau was one of the great readers of Plato [as was Nietzsche, my interjection], and from my time on that work I gained an even greater respect for The Republic. Emile is its natural companion ... If one takes these two books together, one has the basic training necessary for the educational wars. And wars they are, now that doctrine tells us that these two books are cornerstones of an outlived canon."

Personally I thought of Plato and Rousseau as strange bedfellows. What do you think (about "Emile" being the natural companion to "The Republic")?

Acepaypaw

Hosting - to udostępnianie przez dostawcę usługi internetowej zasobów serwerowni. Jeszcze ściślej ujmując polega to na "zajęciu" oddaniu do użytkowania danej pojemności dysku twardego, na której wolno przechowywać pliki tworzące zawartość stron internetowych i lub użyczenie powierzchni dysku jak położenia dla plików "leżących" w skrzynce mailowej. Inna kategoria hostingu to udzielenie większych obrębów dysku, a nawet pełnego serwera bądź kilku - w charakterze fizycznego nośnika na rzecz dużego serwisu internetowego, portalu, grupy dyskusyjnej i innych. W każdej z nich chodzi o udostępnienie fizycznego miejsca (dysku lub dysków twardych) dla zmieszczenia rozmaitych odmian wiadomości dostępnych przez Internet.Masa usług hosting jest płatnych. Właśnie dlatego nie będziemy Cię okłamywać. Nasze usługi hostingtakże są niedarmowe, z jedną tylko różnicą, nasze usługi hosting są jednymi z najtańszych w globalnej siecie. Proponujemy hosting na najwyższym poziomie, po najniższejdopuszczalnej opłacie. Przekonaj się sam i sprawdź naszą jakość! Inwitujemy na stronę. Nasze usługi hostingteż są niedarmowe, z jednym wyjątkiem, nasze usługi hosting są jednymi z najbardziej opłacalnych w sieci Nie możesz w to uwierzyć, czy negujesz jeszcze słuszność tego, co tu jest wypisane? Jeżeli tak to już teraz wejdź na naszą stronę internetową i nabierz przekonania o trafności tego tekstu Nasze usługi hosting oferują najlepszą jakość w najmniejszej cenie. Nie będziesz zmuszony przeznaczać dużych sum za usługi hosting. Proponujemy dużo upustów i okazji wyjątkowo dla stałych, ale i również dla świeżych kontrahentów. Zajrzyj już dzisiaj na naszą stronę. Sprawdź ile możesz oszczędzić z nami.

nopNeexusNose

Hosting - to udzielanie przez dostawcę usług internetowych zasobów serwerowni. Jeszcze precyzyjniej definiując polega to na "zajęciu" daniu do wykorzystania określonej pojemności dysku twardego, na której można magazynować pliki tworzące treść stron internetowych i bądź udostępnienie przestrzeni dysku jak miejsca dla plików "leżących" w skrzynce mailowej. Inna wersja hostingu to użyczenie większych obszarów dysku, a nawet kompletnego serwera lub kilku - jako materialnego nośnika na rzecz dużego serwisu internetowego, portalu, grupy dyskusyjnej i innych. W każdej z nich chodzi o udostępnienie fizycznego położenia (dysku lub dysków twardych) dla umieszczenia rozmaitych form danych osiągalnych przez Net.Ogrom usług hosting jest płatnych. Więc dlatego nie mamy na celu Cię okłamywać. Nasze usługi hostingteż są płatne, z z jedną różnicą, nasze usługi hosting są jednymi z najmniej kosztownych w globalnej siecie. Oferujemy hosting na najwyższym poziomie, po najniższejdopuszczalnej cenie. Przekonaj się sam i wypróbuj naszą jakość! Zapraszamy na stronę. Nasze usługi hostingteż są niedarmowe, z jednym wyjątkiem, nasze usługi hosting są jednymi z najmniej kosztownych w globalnej siecie Nie jesteś w stanie w to dowierzyć, czy kwestionujesz jeszcze słuszność tego, co tu jest wypisane? Jeśli tak to już teraz zajrzyjwstąp na nasz portal i przekonaj się o przwdzie tego wpisu Nasze usługi hosting oferują najbardziej solidną jakość w najmniejszej cenie. Nie będziesz musiał wypłcać dużych kwot za usługi hosting. Jak wpadniesz pierwszy raz na naszą stronę internetową, odpowiemy Ci na wszystkie pytania. W naszej ofercie odnajdziesz wiele korzystnych upustów dla świeżych klientów. Jeżeli zaś jesteś naszym stałym klientem, bądź pewien, że będziesz miał sposobność skorzystać z niecodziennych okazji. Zajrzyj niezwłocznie na naszą witrynę. Przekonaj się ile możesz zaoszczędzić z nami.
Hosting

BlarceBemnert

http://pracorada.pl/2011/12/wigilia-pracy/ - wigiliahttp://pracorada.pl/2011/12/pomysl-na-biznes-jak-zalozyc-wlasna-firme/ - jak zalozyc wlasna firmehttp://pracorada.pl/2011/11/romans-pracy/ - romans

Chitadvinivot

Angry Birds ornaments

Appapydralott

hosting seo
Jeśliby poszukujesz taniej i solidnej firmy zajmującej się hostingiem to posiadam dla Ciebie fantastyczną informacje. Właśnie teraz powstał fachowy i niedrogi portal internetowy dla ludzi, którzy liczą sobie niezawodność i szybkość działania. Ale nawiążmy do tego czym jest hosting. To usługa polegająca na użyczaniu przez dostawców Internetu miejsca na własnych serwerach dla różnych usług np. serwisy WWW, konta pocztowe, radia internetowe itp. Zazwyczaj spotykany jest hosting odpłatny, w którym cena opłaty miesięcznej zależy od wielu składników. Jesteśmy kompetentną firmą, dla której liczy się głównie radość klienta. Dajemy w ofercie hosting na najlepszym poziomie, po najniższejdopuszczalnej cenie. Przekonaj się sam i przetestuj naszą jakość! Zapraszamy na portal internetowy. Nasze usługi hosting też są niedarmowe, z jedną tylko różnicą, nasze usługi hosting są jednymi z najbardziej opłacalnych w globalnej siecie Nie jesteś w stanie w to dowierzyć, czy podważasz jeszcze słuszność tego, co tu jest przedstawione? Jak tak to już teraz wejdź na naszą witrynę i nabierz przekonania o słuszności tego wpisu Nasze usługi hosting oferują najlepszą jakość w niedużej cenie. Nie będziesz musiał płacić dużych pieniędzy za usługi hosting. Jeżeli zajrzysz pierwszy raz na naszą stronę internetową, odpowiemy Ci na wszystkie pytania. W naszej ofercie znajdziesz ogrom opłacalnych upustów dla nowoprzybyłych klientów. Jeżeli tymczasem jesteś naszym stałym klientem, bądź pewien, że będziesz miał ewentualność skorzystać z niespotykanych nigdzie indziej promocji. Zobacz sam i wejdź już teraz. Spostrzeżesz ile jesteś w stanie oszczędzićz nami.

nestRonecon

Angry Birds Walkthrough

The comments to this entry are closed.

What's Ken Reading Now?